Визначення індексу зрілості сперматозоїдів (НВА-тест)

Першим етапом в дослідженні чоловічої фертильності єаналіз еякуляту(спермограма). Дуже часто при нормальних показниках спермограми запліднення не відбувається.  Однією з причин даного явища є незрілість сперматозоїдів, тобто сперматозоїд не здатен зв’язатись з оболонкою ооцита. Лише зрілий сперматозоїд, в ході природного процесу запліднення, за допомогою спеціальних рецепторів на мембрані взаємодіє з гіалуроновою кислотою. Гіалуронова кислота (гіалуронат) - це гетерополісахарид, який входить до складу  позаклітинного матриксу  клітин кумулюсу, що оточують яйцеклітини. Тільки зрілі сперматозоїди мають цю властивість, а отже і здатність до запліднення та формування ембріона високої якості.

Оцінити зрілість сперматозоїдів можна в лабораторних умовах за допомогою HBA-тесту. Цей тест часто призначають разом із спермограмою, як додатковий метод дослідження. Сперматозоїди, які здатні зв'язуватися з гіалуроновою кислотою мають нормальну морфологію, нормальний рівень фрагментації ДНК, без надмірного залишку цитоплазми або збереження білків гістонів – тобто є фізіологічно функціональні (зрілі). За результатами HBA-тесту визначають індекс зрілості сперматозоїдів. В нормі він повинен сягати 60-80%. Якщо показники індексу менше 60%, то це говорить про імовірність чоловічого безпліддя (навіть при нормальних показниках спермограми) та потребує використання методів ДРТ.

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше

Напишіть нам

Ми в соц. мережах

FB

Контакти

46008 

м. Тернопіль 

вул. Шептицького, 1 Б

+38 067 580 0 580
+38 0352 43 12 07

 

46008 

м. Тернопіль 

вул. Стадникової, 9

+38 097 7 40 42 00
+38 0352 40 42 00

 

79035 

м. Львів 

вул. Бучми, 22

+38 067 350 61 00
+38 032 232 83 30